722 276 969

Fotografia biznesowa – dlaczego jej potrzebujesz?

Fotografia biznesowa – ale o co chodzi? 

Profesjonalna fotografia biznesowa od dawna przestała być zarezerwowana tylko dla prezesów i modeli. W dzisiejszych czasach obecność firmy w internecie, nie jest już dodatkiem do naszego marketingu.  W tym momencie wręcz oczekuje się od firmy, że strona www istnieje oraz że pokazujemy na nich siebie i swój personel, a zakładka „O NAS” jest standardową praktyką – po to by naszemu biznesowi nadać ludzką twarz.
Większość profesjonalistów posiada swój profil na Linked In, Golden Line czy Facebook’u, wszystkie te strony wymagają zdjęcia profilowego.  Jeszcze nigdy to jak prezentujemy się w internecie, nie miało tak dużego znaczenia jak teraz. Relacje biznesowe nie są już prowadzone jedynie na poziomie osobistych spotkań, dlatego nasza prezencja cyfrowa również ma tak duże znaczenie.

fotografie personelu dla Stomatologia Mikołajczyk w Rzeszowie

Czym jest fotografia biznesowa? 

Jest to portret wykonany przez profesjonalnego fotografa, w studio, w Twoim biurze lub środowisku, które oddaje klimat Twojej działalności. Dlaczego zdjęcia z wakacji nie są wystarczająco dobre? Najprostszą odpowiedzią jest kolejne pytanie: Czy na spotkania biznesowe chodzisz w krótkich spodenkach i japonkach? Takie zdjęcia świetnie sprawdzają się na Twoim prywatnym profilu, gdzie mogę oglądać je Twoi przyjaciele i rodzina, jednak nie do końca sprawdzą się w relacjach biznesowych.
Fotografia biznesowa ma za zadanie zobrazowanie Twojego wizerunku, pokazania klientowi lub przyszłemu pracodawcy, że jesteś profesjonalistą i że oddzielasz od siebie sferę życia osobistego od sfery biznesowej. W końcu, każdy z nas chce współpracować z najlepszymi z branży, którzy wyglądają jakby byli stworzeni do tej pracy.

Gdzie możesz użyć takich zdjęć?

Zastosowań jest co najmniej kilka, wszystko zależy od profilu działalności i przede wszystkim od Twojej kreatywności. Jeżeli jesteś dopiero na początku swojej kariery, dwoma podstawowymi miejscami jest oczywiście Twoje CV i profile na portalach takich jak LinkedIn czy GoldenLine. Strony ze zdjęciem profilowym na LinkedIn są siedem razy częściej odwiedzane, niż te, które świecą pustkami. Skoro szukasz pracy, powinieneś wiedzieć, że pracodawcy jeszcze przed zaproszeniem Cię na rozmowę kwalifikacyjną, sprawdzają Cię w internecie. Robią to po to by przyspieszyć wstępną selekcję kandydatów, więc chyba zaczynasz widzieć, jakie znaczenie ma to jak funkcjonujesz w internecie i że ma to realny wpływ na Twoje życie.

Jeżeli prowadzisz już swoją działalność, lista miejsc, w których możesz wykorzystać takie zdjęcia praktycznie się nie kończy, możesz użyć ich m.in. w:

  • CV
  • LindkedIn, GoldenLine
  • Wizytówki
  • Strona internetowa
  • Profil Twojej firmy na Facebooku
  • Reklamy w prasie
  • Reklamy na citylightach
  • Ulotki
  • Billboardy
  • Materiały prasowe

przykłady użycia fotografii biznesowej

Jak Cię widzą tak Cię piszą?

Ile prawdy jest w tym zdaniu? Choć bardzo byśmy chcieli żeby jednak okazało się inaczej – tak właśnie jest. Obecnie jako konsumenci jesteśmy zasypywani prawie trzema tysiącami reklam dziennie! Coraz większe znaczenie ma nie tylko jakość podawanych informacji ale również to w jaki sposób są nam one przekazywane. Skoro wierzysz w to co robisz, jestem pewna, że chcesz żeby inni również to docenili i jak najszybciej się o tym dowiedzieli. Dlatego zastanów się nad tym jak mają Cię odbierać Twoi potencjalni pracodawcy i/lub klienci. Stara prawda „Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów” doskonale sprawdza się również i w tym wypadku. Portret biznesowy może pokazać Twoją osobowość i Twoje podejście do biznesu. Zastanów się co chcesz zakomunikować swoim wizerunkiem, to że jesteś godny zaufania, pełen ciepła, humoru, to że jesteś solidny? Bez względu na to co to jest pomogę Ci uchwycić to wszystko w profesjonalnym portrecie, który będzie odzwierciedleniem Twojej osobistej marki.

ZOBACZ MOJE PORTFOLIO

Nina Dąbrowska

Podoba CI się ten post? Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *